Барвиста писанка

Блог
Великдень вже близько, а ви ще не спланували, коли будете розписувати писанки? А можливо ви не розумієте навіщо взагалі потрібні розмальовані дивними візерунками яйця?
Писанкарство – старовинне мистецтво наших предків. У давнину писанка була оберегом, мала обрядове та магічне значення. Сьогодні вивчення писанкарства важливо для збереження наших коренів, нашого духовного спадку.
27 березня у ДПТНЗ Жмеринське ВПУ відбувся майстер-клас з писання української писанки. Для кожного, хто відвідав майстер-клас, було підготовлено все що потрібно для роботи: яйце, віск, писачок, свічка, фарби та зразки розписів писанок. Майстрині розповіли про процес виготовлення писанки, проілюстрували всі етапи її виготовлення.
Учні та співробітники училища, які  вперше спробували себе у цій справі, дуже хвилювалися і боялися, що в них нічого не вийде. Але писанка вийшла у кожного. І всі учасники майстер-класу переконалися у цьому, коли на останньому етапі почали знімати віск, і під вогнем свічок розквітли золотаво-червоні орнаменти на їхніх писанках. По завершенні роботи кожен учасник мав можливість залишити  виготовлену писанку як згадку про свій перший досвід.
До свята Великодня ще залишилось трохи часу, тож Ви можете зробити власну писанку та подарувати її своїм рідним та близьким.
«Ab ovo» («все починається з яйця») – глибокодумно говорили стародавні римляни. «Христос воскрес!»  – казали  наші предки. «Христос воскрес – воскресне Україна!» – з надією промовляємо ми та наші сучасники.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *