Жмеринське ВПУ

Перейти к содержимому

Главное меню

Бібліотека

Виховна робота


Бабич
Лідія Савівна
завідуюча бібліотекою
Жмеринського ВПУ


Вієцька
Світлана Азаматівна
бібліотекар
Жмеринського ВПУ

БІБЛІОТЕКА      УЧИЛИЩА  –  ДЖЕРЕЛО ОСВІТИ,
СКАРБНИЦЯ ЗНАНЬ, ХРАМ ЖИВИХ  ДРУКОВАНИХ СЛІВ.
галерея


"
Найбільший скарб – хороша бібліотека"
                                                                                            В. Белінський

Кожна бібліотека є навчальним, інформаційним та культурно просвітницьким структурним  підрозділом  училища.
Сприяє всебічному розвитку особистості , як викладачам так і учням.
Виховує молодь в тих змінах, які відбуваються в суспільному житті.
Вона завжди була оазисом навчального закладу. Нагромадження та збереження книжкового фонду, розкриття через книгу зміст загальнолюдських цінностей, виховання інформаційної культури – є головним завданням для неї. Популяризація книг проводиться бібліотечними заходами: рекламно-естетичним оформленням приміщення, яке несе пояснюючу в той же час заохочуючу тему
.

Ресурси бібліотеки
інформацію про електронний каталог бібліотеки та інноваційні технології в діяльності бібліотеки;
методичні мультимедійні модулі, створені з метою підвищення інформаційної-культури
користувачів бібліотеки та її працівників;
інформаційно-бібліографічні списки надходжень до бібліотеки (для різних типів видань);
краєзнавчу сторінку "Картотека народних умільців Жмеринського району";
окремо виділена базова інформація по книгозабзпеченості.


МИР необхідно здобувати!

За такою назвою в бібліотеці Жмеринського ВПУ,  пройшов захід  до  21 вересня  -  Міжнародного  Дня Миру.
Завідуюча бібліотекою Бабич Лідія Савівна та бібліотекар Вієцька Світлана Азаматівна, організували захід, який відкрився головним  державним  символом  України   «Гімн України»  та монтажем учнів  «Мир
це життя…».
Участь узяли : Перепечай О.О. завуч виховної  роботи;
класні керівники: Мовчанюк І А., Макогонюк  Н.В.;
Майстри: Цимбал Я.В., Тесленко І.М.;
учні групи №4: Сайчук О.А., Кабанчук В.В.  та ін. учні училища.
Коли  маєш любов у серці

допомагати іншим легко…


   Пленум Ради
первинної ветеранської організації
на базі Жмеринського ВПУ, присвячений 30
чю створення організації ветеранів України(16.03. 2017р.)


Організація голови ветеранської Ради Бабич Л.С., завідуючої бібліотеки ВПУ.15 грудня 2016 року
у Жмеринку завітали брати Капранови відомі українські письменники.
Зустріч відбулась у актовій залі Центральної районної бібліотеки.
   Такі талановиті гості дуже зацікавили викладачів та учнів гр№19. Люди, які читають, керують тими, хто дивиться телебачення. Цю просту істину давно зрозуміли брати Віталій та Дмитро. Своєю творчістю, та зрештою всією своєю багатовекторною діяльністю вони намагаються просвітити людей, повернути їм історичну пам`ять.  Зустріч пройшла на піднесенні. Емоції, позитивний настрій
це те, що подарували нам гості.  У подарунок  від  присутніх слова вдячності та світлини напамять, таким було прощання з нашими гостями.

                                         Організувала зустріч бібліотека ВПУ.

 


10 грудня – День прав людини

6.12. – 2016р. у Вищому професійно – технічному училищі відбувся круглій стіл « Бережи мене мій Законе», приурочений Міжнародному Дню прав людини. Мета його допомогти дітям будувати стратегію власного життя на засадах правових знань. В програму увійшли відеоматеріали: «Історія прав людини», «Вінницький ізолятор неповнолітніх» тощо.
Захід відкрила завідуюча бібліотекою Бабич  Л.С. темою «Закон  і ми». Психолог училища Ружицька Надія Іванівна провела із залом (учнями)         « Міркування разом : злочин і покарання». Начальник відділу опіки та піклування служби у справах дітей Жмеринської міськради Гіжевський Володимир Вікторович цікаво розповів про законопорушення на прикладах молоді міста. Дав корисні  поради учням. «Про права підлітка в межі життя» повідав викладач історії та права Котляр Павло Павлович. Разом з завідуючою бібліотеки і учнями провели «Інноваційні ігри по закріпленню знань». Ігри «Медіація», «Акваріум», «Скринька», «Турнір правознавців». Переможцям, які набрали великі бали вручені призи. Це учні : Сташко В. Гр№18,Петрук О., Максименко А. ГР№5, Кльоц О гр№21 та інші. Сімейна бібліотека організувала кн. Викладку « Краєзнавчий калейдоскоп». Озвучила виступом провідний бібліотекар Кікіш Любов В., та бібліотекар Думен Валентина Ю. З «Конвенцією  ООН про права дитини» ознайомила учнів соціальний педагог Савчук Ольга М
иколаъвна.
Таке спілкування ознайомило, закріпило знання з питань  законодавства поширеними прикладами правопорушення. І розвіє інтерес до читання літератури, матеріалів періодичної преси, слухання радіопередач та перегляду телепередач на правову тематику. Захід несе виховний характер з правової свідомості учнів.

                                                         Завідуюча бібліотекою Бабич Л.С.

"Пам'ять. Стій!"
Зустріч з учасниками АТО

Виховання патріота – головна складова жмеринської бібліотеки ВПУ.
У Вищому професійному училищі відбувсь масовий захід – флешбук «Пам'ять.Стій!», посвячений воїнам АТО. Захід розпочавсь звучанням «Гімну України», ведучими: Ратушняк Віктор гр№1, Цісар Ліля гр№27 та завідуючою бібліотекою Бабич Лідією Савівною. Підібрані бібліотекарем Вієцькою С.А. відеоматеріали доповнювали саму програму сценарію: «Це моя Україна», «25-річниця незалежності України», «Небесна Сотня» , «Героїв пам’ятаємо» (хвилина мовчання)- відео монтаж про наших загиблих земляків та фотовиставка «Війна очима волонтерів на Сході» Констянтина  Ястребова – фото кореспондента «Жмеринської газети» тощо. Викладач історії Котляр Павло Павлович розкрив передісторичні глибини війн, які проходили на землі України. Перша частина сценарію приурочена пам’яті «Небесної Сотні». Вірш «Твоя Держава» читала учениця гр№15 Заєць Валентина, пісню «Повертайся живим» виконала Березовська Таня гр№18. Другу частину  сценарію відкрила зав. Бібліотекою «Війна - це зло». Запрошені воїни АТО нашого міста, які виборюють волю та незалежність нашої держави на сходи України, захищаючи нашу землю від вторгнення агресора: ШВЕЦЬ СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ, ЛЕВЧЕНКО ОЛЕГ СТАНІСЛАВОВИЧ, АДАМУСІК ВАДИМ ВІТАЛІЙОВИЧ, ЗБРОЖИК ІГОР. Вони поділилися спогадами, враженнями, розповіли про друзів, життя в армії. Наставили молодь на те що вони майбутні солдати і служити в армії це їх місія. А патріотизм – це вияв любові до рідного краю. Ознайомили з видами зброї, тощо. В дарунок гостям – бійцям, учні Крижанівський Іван, Пивовар  Нікіта  гр№8 виконали пісню «Воїни світла», «Сам собі країна» Кузьміна Наташа гр№6. Вірші декламували «Воїнам АТО» учениці гр№5 Авраменко  Катя, Коріненко Каріна. Центральна районна бібліотека ім. В.П. Вовкодава організувала книжкову викладку  «Історії українських героїв», а бібліографічний огляд літератури зробила Заступ Світлана Володиміровна. Де ознайомила з книгами та періодичними матеріалами, присвячені героям сьогодення АТО. Кафедра воєнної підготов-ки училища викладач Адамусік Віталій Павлович розповів про навчання          « Майбутнього захисника Вітчизни». А ігрове шоу « Збір солдата» провели учні гр№20.
Історія – це людська пам'ять. Вона нічого не забуває : ані доброго, ані поганого, усе передається з віку у вік!

«Козацькому роду нема переводу»
Зустріч з отаманом – земляком
Салюком Анатолієм Степановичем
галерея


15.11.2016 у Жмеринському Вищому професійному училищі відбулась зустріч з отаманом Нікопольського козацтва «Микитинська Січ» Січеславського козацтва САЛЮКОМ АНАТОЛІЄМ СТЕПАНОВИЧЕМ.  Народженням він з с.Дубова  Жме-ринського району, працював завідуючим відділу культури району в даний час.
Анатолій Степанович зустріч з молоддю розпочав козацькою піснею «Ой на горі та й жинці жнуть» акомпануючи під гітару. Розповів про свої біографічні дані. Розкрив бойовий дух гетьманів українського козацтва, більше зупинившись на легендарному кошовому отамані Запорізької Січі І.Д.Сірко. Яким  керована  Запорізька Січ відіграла важливу роль у захисті південних рубежів України. І.Д.Сірко непримиренний ворог польської шляхти та кримсько – татарських орд, безстрашний воїн, талановитий полководець, що не знав поразок тощо.
Отаман  виконував свої авторські пісні та українських народних часів козацької Січі, пісні на слова Т.Г.Шевченка, пісні присвячені жінкам,  АТО. Декламував вірші свої, знайомив з традиціями та життям козаків.
Провів ритуал посвячення в «козаки» учнів гр.4 Охотюк В., гр.21 Добриніна, гр.2 Придатко О. Надав право ім обрати ще осавула, писаря та 9 чоловік. Створивши цим групу козаків під іменем Івана Виговського. Вручивши його портрет з біографічними даними. Назначив наступну зустріч де привезе відповідні документи і печатку. Спрямував  обраних козаків на культурологічний напрям діяльності. І   коли  закінчить третю авторську книгу надішле в училище.
Присутні були : Перепечай О.О. заступник директора з ВР, Червоняк Г.В. викладач інформатики, бібліотекарі Бабич Л.С., Вієцька С.А., Савчук О.М. соціальний педагог.
Є святі слова рідний, рідна, рідне – які тримають нас на світі і вчать любові до берегів, між якими з віків у віки тече ріка нашого народу, нашої нації, нашої України.

«Оживає дух козацький»галерея
 

Зустріч із Героєм

        Сьогодні багато патріотів нашої держави воюють в зоні АТО, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України.
        
З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до Батьківщини, гордості за наших захисників у бібліотеці Жмеринському ВПУ відбулась зустріч з нашим земляком - учасником АТО Олегом Івановичем Горніковим. Зараз Олег Іванович перебуває на лікуванні, але обіцяє як тільки бойові травми затягнуться повернеться на лінію бою.
«
Від усіх учасників АТО хочу висловити подяку волонтерам училища та усім небайдужим, які з нами в цей непростий для країни період, тим, які підтримують нас матеріально і морально, ваша допомога означає для нас більше ніж ви можете уявити.» - говорить Олег Іванович.


Теплий промінь березневий
Розбудив дзвінку весну.
Ароматом квітів перших
День святковий огорнув.
Він вітання наші щирі
Передасть всім дамам милим,
Щоб жили в добрі і мирі
Щоб здійснились їхні мрії,
Щоб коханими були,
Щоб у радості цвіли.

АРХІВ КНИЖКОВИХ ВИКЛАДОК

Назад к содержимому | Назад к главному меню