Про ЗНО

Особливості ЗНО-2021

У 2021 році кожен учасник зовнішнього оцінювання може обрати для проходження тестування не більше ніж п’ять навчальних предметів.

Випускникам шкіл та учням (студентам) закладів професійно-технічної та вищої освіти, які у 2021 році здобувають повну загальну середню освіту, результати зовнішнього незалежного оцінювання із чотирьох навчальних предметів, вибраних під час реєстрації, буде зараховано як оцінки за державну підсумкову атестацію.

Першим обов’язковим тестом є українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (як оцінка ДПА зараховується частина тесту з української мови).

Другим обов’язковим предметом є математика (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).

Третій предмет для складання ДПА пропонується на вибір: тест з історії України (частина тесту “Період XX – початок XXI століття”) або іноземної мови (рівень стандарту або профільний залежно від рівня, на якому вивчався предмет).

Четвертий предмет для складання ДПА випускники школи вибирають самостійно з такого переліку:

– історія України,
– біологія,
– географія,
– фізика,
– хімія,
– англійська мова,
– іспанська мова,
– німецька мова,
– французька мова.

Випускники шкіл 2021 року також можуть вибрати додатково п’ятий предмет для складання зовнішнього незалежного оцінювання з переліку предметів ЗНО.

Випускники шкіл минулих років можуть обрати від 1 до 5 предметів для складання зовнішнього незалежного оцінювання на свій вибір.

Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року триватиме з 1 лютого до 5 березня 2021 року. А зовнішнє незалежне оцінювання розпочнеться 21 травня з хімії, також у травні випускники шкіл складуть тести з іноземних мов (англійської, німецької, французької та іспанської) та математики. ЗНО з інших предметів відбудеться з 1 по 15 червня 2021 року.

 

ЗНО в 2021 роціОсвіта.UA

 

 

Новини за темою: Локдаун і школи: Як карантин може вплинути на зимові канікули

Результати ЗНО мають оголосити не пізніше 30 червня 2021 року. А апеляцію можна подати з дня офіційного оголошення результатів.

Додаткова сесія ЗНО для учасників, які не змогли взяти участь у основній сесії тестування з поважних причин, пройде у період з 29 червня до 16 липня 2021 року. Оголошення результатів учасників додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання відбудеться не пізніше 23 липня 2021 року.

Порівняно з 2020 роком, структура тестів ЗНО, форми тестових завдань і схеми нарахування балів за виконання завдань з деяких предметів зазнали змін.

Так, суттєво оновлені характеристики сертифікаційних робіт з української мови і літератури, а також математики. Запроваджено окремі сертифікаційні роботи з української мови та з української мови і літератури.

Тест з української мови міститиме 40 завдань, а час на його виконання становитиме 150 хвилин. Тестування з української мови і літератури охоплюватиме 67 завдань і триватиме 210 хвилин.

Зовнішнє оцінювання з математики передбачатиме виконання або тесту рівня стандарту, результати якого використовуватимуться для державної підсумкової атестації, або тесту поглибленого рівня, результати якого використовуватимуться при вступі до закладів вищої освіти. Зошит із завданнями з математики рівня стандарту міститиме 28 завдань, а час на роботу з ним становитиме 150 хвилин. Сертифікаційна робота з математики поглибленого рівня передбачатиме 34 завдання, а на її виконання буде відведено 210 хвилин.

При складанні тесту з української мови та літератури учасники тестування отримають три оцінки:

– за частину тесту з української мови (за шкалою 100-200 балів),
– за весь тест з української мови та літератури (за шкалою 100-200 балів)
– оцінку ДПА за шкалою 1-12 балів за виконання завдань з української мови.

При складанні будь-якого іншого тесту учасники отримають дві оцінки:

– оцінку ДПА за виконання всього тесту або його частини (для математики, іноземної та історії),
– оцінку за шкалою 100-200 балів за виконання всіх завдань відповідного тесту (будуть використовуватись для вступу до закладів вищої освіти України).