Історія училища

ДПТНЗ

«Жмеринське вище професійне училище»

Навчально-виховний заклад № 1 міста Жмеринка відкрив свою освітню діяльність 1 лютого 1923 року під назвою «Жмеринська залізнична школа учнівства». Його створення стало першим кроком у розвиток залізничної освіти, оскільки школа була організована при п’ятій дільниці служби тяги Депо ст. Жмеринка Південно-Західної залізниці. У числі перших 50 залізничних училищ, заснованих за розпорядженням Народного Комісаріату шляхів сполучення, цей навчальний заклад став символом прогресу до професійної освіти та кваліфікаційної підготовки спеціалістів.

 

В 1930 році ШРМ отримує назву ФЗН (фабрично-заводське навчальний заклад). Основний контингент закладу складають безпритульні, вихованці дитячих будинків, сироти, напівсироти, діти з багатодітних сімей.

В 1932-1934 р.р. споруджено новий 3-и поверховий корпус, контингент учнів доведено до 1950 чоловік.
В жовтні 1940 року ФЗН перейменовано в ФЗУ Міністерства трудових резервів. До війни було випущено до 4000 спеціалістів. В кінці 1940 року навчальний заклад отримує назву ЗУ-1.

В 1941 році училище було евакуйоване в м. Куйбишев.

В 1944 році повертаються з евакуації працівники. У 1948 році споруджено нові майстерні, училище підпорядковано Південно-Західній залізниці. Училище тісно  співпрацює з  Локомотивним та Вагонним депо, на станціях відділку залізниці та на ст. Жмеринка, на Дистанції колії, підприємствах будівельного профілю. В 1950 році побудований  спортзал.
З 1949-1950 років Міністерство трудових резервів 8 разів нагороджувало училище Почесними грамотами і преміями.

За 2 квартал 1957 року училище займає 1 місце з врученням перехідного Червоно прапора Ради Міністрів СРСР. В 3 кварталі це перше місце залишається за училищем.
В 1964 році відбувається перший випуск помічників машиніста тепловоза.

З 1 вересня 1969 року навчальний заклад має назву середнє професійно-технічне училище – СПТУ. Термін навчання – 3 роки. Були обладнані нові кабінети спецдисциплін:
 тепловозного і електровозного господарства;
 вагонного господарства та автогальмів;
 обладнана майстерня для штукатурів-лицювальників;
 значно поповнилась навчально-матеріальна база кабінетів та майстерень посібниками, ТЗН та іншим обладнанням.

З листопада 1998 року колектив училища очолює Кузьмін Владислав В’ячеславович. За короткий проміжок часу впроваджена підготовка кваліфікованих робітників з нових професій:
 «Електромонтер контактної мережі»;
Жмеринка, Жмеринське ВЧ-2, Хмельницьке ВЧ-3, ТЧ-5   ст. Гречани, ВЧД- 4 ст. Жмеринка,  Жмеринське ДН-3, НГЧ-3 ст. Жмеринка та інші.

Пріоритетом навчального закладу є:
 професійне навчання  під конкретні замовлення роботодавців;
 гнучкість у конструюванні змісту, форм, методів і засобів навчання та виховання, з урахуванням національних особливостей і традицій, специфіки підприємств, для яких здійснюється підготовка кваліфікованих робочих кадрів;
 доступність професійного навчання для всіх членів громад м. Жмеринки, Жмеринського району, Вінницької області та інших областей України, особливо для  дітей з соціально незахищених сімей, які складають 2/3 контингенту учнів, надання їм можливості  продовження навчання у закладах вищого рівня  акредитації.

Навчальний заклад прагне працювати ефективно, оперативно та гнучко реагувати на практичні та швидкозмінні потреби місцевих громад у навчанні, а роботодавців – у кваліфікованих робітниках.