Першокурснику

Рекомендації першокурсникам з адаптації в навчальному закладі 

Ø Вступивши на перший курс будь-якого навчального закладу, людина потрапляє в зовсім нове середовище, в якому потрібно адаптуватися буквально з перших днів навчання. Зазвичай студентські роки – це найяскравіші моменти в житті людини. За ці роки молода людина знаходить своє місце у суспільстві, визначається зі способом життя, отримує спеціальність, яка стане передумовою для майбутньої роботи. Тому дуже важливо з перших днів навчання розпочати жити в потрібному ритмі, а далі відчувати тільки позитивні емоції від прекрасного учнівського життя.
Ø  Щоб було легше адаптуватися до нових умов перебування в будь-якому
незнайомому місці (місто, училище, гуртожиток, квартира) необхідно:
Ø Налагодити контакт з оточуючими людьми, з самого початку потрібно налаштуватися на комунікабельний лад, побороти всю свою сором’язливість.
Бажано вивчити імена всіх своїх викладачів, обов’язково відвідувати всі
уроки, налагодити контакт з однокурсниками, з деякими з них здружитися
по-справжньому.
Ø Ознайомитися з корпусами училища, де ви будете вчитися. Походити коридорами, подивитися, як розташовані навчальні кабінети, їдальня, бібліотека і т. д. Цим не варто нехтувати, оскільки найчастіше першокурсники спізнюються на заняття елементарно через те, що не змогли швидко знайти потрібний кабінет.
Ø Як тільки ви заселилися у гуртожиток чи квартиру і познайомилися з сусідами, відразу ж обговоріть з ними правила і порядки, які будуть встановлені у вашій кімнаті. Як будете харчуватися: разом чи окремо? Графік прибирання кімнати, гостьові візити та інше. Надалі це позбавить вас від дрібних сварок і непорозумінь.
Ø Про те, що перший курс – найважливіший, напевно, ви начулися і не раз. Тому необхідно відразу налаштуватися на робочий лад. На перших етапах навчання виникає враження, що рівень свободи настільки великий, що і вчитися не потрібно зовсім. Ця ілюзія зникає, коли наближається сесія, особливо перша. Слід нагадати, що учні ВПУ – дорослі люди, і вони повинні бути самостійними і відповідальними. На жаль, про це доводиться нагадувати тим, хто завзято не бажає розлучатися з дитинством. Навчання потрібно, перш за все, вам, і ніхто не буде бігати за вами й просити, щоб ви здали залік або іспит. Більше того, якщо самі вчасно не поквапитесь, то не отримаєте навіть те, що заслуговуєте. Виходити треба з того, що всі проблеми учня – це, насамперед, його власні проблеми, і вже тільки потім це проблеми навчального закладу та викладачів.
Ø Якщо з самого початку зарекомендувати себе добре, то таким чином учень створює собі імідж на всі подальші роки навчання. Недарма існує стара  істина: «Спочатку учень працює на авторитет, а потім  авторитет працює на учня». Саме тому слід старанно ставитися до уроків, заліків, семінарів,контрольних  робіт. Відвідуйте всі уроки, виконуйте всі завдання. Пропуски та їх накопичення призводить до сумних наслідків, стресів під час сесії,  а іноді і відрахування з числа учнів ВПУ.
Ø Для успішного засвоєння нових знань психологи рекомендують учням ввечері згадувати, що нового вони дізналися за сьогоднішній день, а краще ділитися набутими знаннями з друзями, батьками або хоча б із зошитом. Така гарна звичка (промовляти, осмислювати почуте, виділяти важливе з інформації) допоможе вашому мозку розмістити всі знання по поличках і в потрібний момент швидко їх звідти дістати і продемонструвати.
Ø Вчитися в нашому навчальному закладі душе цікаво, не так уже й важко, якщо правильно організувати свій час, головне – вловити ритм, за яким працює система. Дуже важливо учнювизначитися з новим режимом: скільки часу витрачати на навчання, скільки на вдосконалення своїх здібностей, на відпочинок і дозвілля.
Ø Найголовніша порада  – залишатися собою в будь-яких ситуаціях, навіть найкритичніших. Світ не без добрих людей, і завжди можна знайти людину, яка допоможе мудрою порадою. У нашому навчальному закладі працює практичний психолог, який завжди прийде вам на допомогу у важкій ситуації.
 
практичний психолог
 Ружицька Надія Іванівна
1-й корпус, 3-й поверх, каб. №304.
Контактний телефон:    0978761946