У межах Національного тижня безбар’єрності 28 травня Вінницьким державним центром естетичного виховання учнів професійно-технічних навчальних закладів було організовано онлайн-захід «Великий урок про безбар’єрність» для близько 1000 студентів із 28 закладів професійної освіти міста та області.
До заходу долучилися студенти груп №3 та №5 Жмеринського вищого професійного училища.
Мета лекції — підвищити обізнаність молоді про безбар’єрність та інклюзію, популяризувати принципи рівності, доступності та недискримінації. Під час онлайн-зустрічі учасники обговорювали важливість створення суспільства без бар’єрів, у якому кожна людина має рівні можливості для навчання, праці, розвитку та активної участі в житті громади.
Під час лекції було сформовано глибше розуміння того, що безбар’єрність — це не лише про фізичну доступність простору. Це також про повагу до людської гідності, рівне ставлення, підтримку, толерантність та створення умов, за яких кожна людина може реалізувати свій потенціал.
Особливий акцент було зроблено на важливості інклюзії у сучасному суспільстві, подоланні стереотипів та формуванні культури взаємоповаги. Молодь мала можливість замислитися над тим, як навіть невеликі зміни у ставленні до інших можуть зробити світ більш відкритим і комфортним для кожного.
Ініціатива впроваджується ГО «Чернівецьке об’єднання «Захист» за підтримки IM Swedish Development Partner. Спікеркою заходу стала Вікторія Явдощак, яка ознайомила учасників із ключовими принципами безбар’єрності та інклюзивного суспільства.
Такі заходи допомагають формувати у студентської молоді соціальну відповідальність, емпатію, повагу до різноманітності та розуміння того, що справжні зміни починаються з кожного з нас.
Фото додаються нижче.

